Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 11.12.2017, 22:15
Вибирай
Категорії розділу
Інфо [9]
різноманітна цікава інформація, події та інше
Корисна парада [20]
корисна та цікава інформація
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 2834
Тільки українська!
СтатистикаУкраїнський рейтинг TOP.TOPUA.NET

Каталог статей

Головна » Статті » Інфо » Корисна парада

Новації судової практики в процесі стягнення боргу
Цікава ситуація з розрахунком судового збору при зверненні стягнення на предмет застави. При подачі такого позову судовий збір сплачується як вимога немайнового характеру лише у тих випадках, коли така вимога пред'явлена після вирішення вимоги про стягнення основного зобов'язання (наприклад, стягнення заборгованості). У випадку якщо звернення стягнення на предмет застави передує вирішенню питання по основному зобов'язанню, судовий збір розраховується як вимога майнового характеру, при цьому ціна позову визначається розміром виконання, на яке претендує заставодержатель за рахунок заставленого майна.

Добра новина для всіх громадян, хто має заборгованості по кредитам. Згідно зі ст. 33 Конституції України забороняється застосовувати як спосіб забезпечення позову заборону виїзду за межі України в спорах, пов'язаних з кредитними відносинами. Такий спосіб забезпечення може бути застосований лише на стадії примусового виконання рішення суду, причому для його застосування необхідно довести факт ухилення боржника від виконання зобов'язання.

Враховуючи те, що кредитні договори найчастіше передбачають декілька вимог кредиторів до боржників у разі порушення їх умов, наприклад, розірвання договору, дострокове погашення кредиту, стягнення заборгованості, стягнення санкцій за неналежне виконання, звернення стягнення на предмет іпотеки/застави, позивач має виключне право на обрання однієї або декількох визначених вимог. Також треба зазначити, що неприпустимим є висування вимог, що виключають одна одну. Кредитор отримує більше можливостей для задоволення заявлених вимог, адже передбачена ситуація, коли подається паралельно два позови за одним кредитним договором: один про звернення стягнення на предмет іпотеки/застави та другий про стягнення заборгованості з поручителя. Подача таких позовів обмежується лише повним погашенням заборгованості за кредитом.

Наявність судового рішення, як і виконавчого напису нотаріуса, не припиняють кредитні відносини. Тобто кредитор до повного виконання погашення боргу має право на нарахування процентів за користування кредитом, пені та трьох відсотків річних.

Передбачається, що позичальник, який не є стороною договору поруки, має право вимагати його розірвання, зокрема, у разі якщо цей договір звужує його права чи розширює обов'язки, чи, наприклад, передбачає оплату послуг поручителя позичальником або став наслідком зловмисної домовленості між кредитором і поручителем.

Поручителям варто звертати увагу на умови договору поруки, які передбачають можливість зміни розміру процентів за основним зобов'язанням. Така зміна може відбуватись без повідомлення поручителя та укладання додаткової угоди з ним у зв'язку з тим, що це вже обумовлено в договорі поруки. У випадку якщо в договорі поруки не передбачено зміни основного зобов'язання і поручитель не був повідомлений та не давав згоду на таку зміну, а сама зміна збільшує розмір його відповідальності, він має право шляхом подачі позову припинити поруку на підставі ч. 1 ст. 559 Цивільного кодексу України.

ВИСНОВКИ:
Підсумовуючи, слід зазначити, що при вирішенні спорів, пов'язаних з кредитними відносинами, пильну увагу необхідно приділити саме умовам кредитних договорів та договорів поруки. Отже, будьте пильними при їх укладанні чи вивченні.

http://www.unicol.com.ua/uk/main.html


Джерело: http://www.unicol.com.ua/uk/main.html
Категорія: Корисна парада | Додав: opavlova171 (21.09.2013)
Переглядів: 1795 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу
Логін:
Пароль:
Випадковий анекдот
Пошук
Loading

Корисні посилання

Найкращі Українські смс
Корсні поради, замітки, рецептиCopyright MyCorp © 2017