Як зберегти тепло, коли батереї гріють і газ майже не вимикається, а в квартирі все-одно холодно. Ось кілька порад, що робити щоб не замерзнути взимку
- Використовуйте котли з високим коефіцієнтом корисної дії (ККД). Ви економити при заміні застірлого котла у водяній системі опалення на новий із значно вищим ККД, як і при заміні старих чавунних бетерей на більш сучасні. Памятайте: заміна котла є просто необхідною, коли йому більше 15 років.
- Не загороджуйте нагрівальні прилади (батереї чи радіатори), оскільки тоді вони не можуть належним чином віддавати тепло повітрю і нагрівати простір. В цьому сенсі жодним чином їх не слід використовувати в ролі підставок для речей.
- Провітрюйте приміщення не довго але інтенсивно. Використовуйте "ударне" провітрювання, широко розкриваючи вікна на короткий час. Повітря встигне змінитися, але не встигне охолодити приміщення. Памятайте: постійно прочинені кватирки і вікна не обігріватимуть ваш будинок.
- Встановіть між бетереєю та стіною екрна із фольши. Фольга відзеркалює та відбиває тепло і спрямовує його в кімнату.
- Якщо у батереях чути сторонній звук, то можливою причиною може бути утворення в неопалювальний період "повітряних пробок", які не дозволяять воді рівномірно розподілятися. Вам слід випускати повітря з батереї, поки не почне виходити вода.
- Перевірте щільність закривання вікон. Дял цього поставте аркуш паперу між вікном та рамою. Якщо аркуш можна легко витягнути, то ущільнення є недостатнім
- Варто також перевірити самі рами на місця, які пропускають повіртя, найкраще це зробити у вітряний день із палаючою свічкою. Сьогодні для утеплення вікна можна придбати спеціальні резинові ущільнювачі, які прикріпляються до вікон чи віконних рам.
- Закривайте на ніч штори, жалюзі, віконниці. Жосліджено, що це дозволяє додатково зекономити до 5% енергії, яка витрачається на опалення.
- Пофаррбуйте батереї у темний колір - гладка та темна поверхня випромінює на 5-10% тепла більше.
- Заміна кефельних пічок на конвектори дозволює витрачати на опалення удвічі менше газу.
- Нове підвіконня. Чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно.
- Тепло на балконі. Заощадити тепло можна за рахунок заскленого балкону.
- Утепліть вхідні двері. Ізолюйте щілини між самими дверима і дверними отвором. Це дозволиь збільшити температуру в приміщенні на 2-3 градуси.
|