Добре якщо у вас є знайомий пасічник, який вам продасть справжній мед. Але більшості жителів мегаполісів доводиться купувати йогоу першого зустрічного медовара. І в цьому випадку, щоб не купити замісь цілючого меду якийсь сурогат, потрібно покладатися на свої очі: якщо знати прикмети правильного меду, вони точно не підведуть. Отже, озброюємся "інструкцію з вибору меду" і йдемо на ролюваннч за "рідким золотом". Дивимося - Наберіть меду у ложку і почніть її прокручувати над банкою. Зрілий мед не стікає відразу назад, а накручується. Або підніміть ложку й дати меду виливатися вниз: він має текти тягучою цівкою і плавно лягати, утворюючи невелику гірку. Неякісний мед тече швидко як вода.
- Захопіть на ринок маленькі ваги: мед важчий від води, тому літрова баночка важитеме трішки менше 1,5 кг. Якщо вона важить менше , мед розбавляли.
- Подивіться чи є пінка на поверхні. Якщо є, перед вами або незрілий мед, який надто рано викачали, або він розведений.
- Зверніть увагу на наявність або відсутність кристалізації ( у народі мед із кристалами називають "зацукрованим"). Свіжий, недано отриманий мед буде рідки, але буквально протягом 1-1,5 місяця він кристалізується. Тому якщо вам еамагаються серед зими продати рідкий гречаний мед, значить, його таким зробили за допомогою розчинення ( підігріву на водяній бані). Це припустимо, але при лотриманні всіх технологій, і температура при цьому не має перевищувати 40 градусів, інакше всі корисні властивості будуть втрачені. Тому восени й узимкукраще купувати зацукрований мед. Але є два винятки із правил: акацієвий мед буде рідким тривалий час, а рапсовий мед дуже швидко кристалізується після збору.
- Колір меду має бути однорідним, інакше перед вами мед, який нагрівали не на паровій бані, а в будь-якій ємності. Він буде дуже низької якості. Можна побачити мед, що начебто розділений на частини. Це означає, щов нього додавали наповнювачі ( патоку, крохмаль) або основна маса підробка, а зверху налили трохи свіжого меду.
- Мед обовязково фільтрують. Якщо ви бачите, що в ньому плавають трупики бджіл, залишки рослин, відмовляйтеся від нього: вас хочуть переконати що мед справжній.
Куштуємо Правильний мед повинен мати чітко виражений, приємний слодкий смак (у меду з каштана й тютюну - едь гіркуватий присмак, у квіткового меду з добавками - гіркуватий або ледь кислуватий). Якщо вам трапився надто солодкий, нудотний продукт, то це означає, що його або розбавляли цукровим сиропом, або бджіл надто багато ним підгодовувалт. Відповідно, такий мед не вважається повноцінно якісним та корисним. Нєхаємо Аромат справжнього меду в більшості випадків повинен убти сильно, яскрао вираженим, приємним. Таким є, наприклад, дуже популярний гречаний мед - один раз почувши його запах, важко сплутати його з іншим. У деяких інших видів аромат може бути тоншим, наприклад, в акацієвого. Від натурального меду, як кажуть, "б'є" у горлв, коли його нєхаєш, особливо в темних сортів. У підробках ж запах або зовсім слабкий, або відсутній. Домашня експертиза - Додайте мед у чай: він має зробити воду мутною. Мед з добавкою цукрового сиропу розчиниться без сліду.
- Зробіть розчин з меду й дистильованої води: після розмішування добавки випадуть в осад або спливуть на поверхню.
- Якщо в медово-водний розчин додати кілька крапель йоду, то можна виявити наявність крохмалю: якщо він є, розчин почне синіти.
- довідатись чи є в меді крейда, можна, додавши в розчин кілька крапель будь-якої органічної кислоти, наприклад, оцту. За наявності крейди почне виділятися вуглекислий газ, і розчин почне "закипати".
- Якщо у водний розчин меду додати кілька крапель розчину таніну й у ньомуз'являться білі пластівці, то це свідчить про доданий у мед желатин.
|