Більшість людей, які висувають до себе і свого життя високі вимоги, піддан стресам. Спроби встигнути буквально все за короткий проміжок часу – найчастіша причина стресу. Лікарі називають це захворбвання квапливості. Встановлено, що у жінок такі розлад зустрічаються втричі частіше, ніж у чоловіків. Однак і чоловіки доволі часто стають жертвами стресу, наприклад, під час керуваня автомобілем. Особливо вразливі, ті хто тривалий час працює за ком’пютером.
Кожен із нас, коли потрапляє у стресову ситуацію, проходить три її стадії – тривогу, адаптацію та реалізацію. Перші дві допомагають прилаштуватися до нового стану, мобілізують організм, аби пережити третю стадію . Саме вона найнебезпечніша. Людина щоразу повертається до думку, що спричинила стрес, і не може вирватися із полону тривоги та хвилювання. Стрес приводить до виснаження імунних запасів організму, уповільнюються обмінні процеси, виникають проблеми із органами травлення. Доволі часто стрес стає причиною вугрового висипу, алергії, нервового зуду, передчасного старіння шкіри і навіть випадання волосся. Але найбільше через стреси страждає серцево-судина система.
Раннім проявом цього явища часто стає так звана вегето-судинна дистонія (порушення регуляції тонусу судин), за якої «скаче» кров’яний тиск, спростерігається біль у ділянці серця, частий головний біль, мігрень. Тривалий судинния спазм, що розввається у відповідь на стрес, призводить до кисневого голодування серцевого м’яза, спричиняючи ішемічну хворобу серця (стенокардію, інфаркт міокарди, аритмію), атеросклероз і згущення крові, що загрожує утворенню тромбів, також розвивається гіпертонічна хвороба, виникає ризик інсульту.
Ні паліня, ні алкоголь не здатні захистити від стресу. Лікарі радять протистояти йому в такі способи:
1. Частіше усміхайтесь
2. Пестіть домашніх улюбленців.- спілкування з домашніми тваринами допомагає знизити тиск.
3. Більше рухайтесь і частіше гуляйте, тому що фізична активність не лише послаблює стрес, а й додає здоров’я.
4. Не соромтесь казати «ні». Якщо людина постійно говорить «так», вона накладає на себе надмірну відповідальність.
5. Не забувайте про повноцінний сніданок.
6. Дуже корисний масаж.
7. Читайте добрі й цікаві книги.
8. Обов’язково тримайте спину прямо. Правильна поставав означає, що ваше тіло більш успішно здатне впоратися з нервовою напругою самостійно, без допомоги лікаря.
9. Від душі потягуйтесь впродовж робочого дня.
Що потрібно їсти. • Хлібці із сірого борошна. Вони багаті на вітаміни групи В – паливо для мозку, який у результаті стресу міг дати збій. • Молоко. Навіть знежирене молоко підвищує в організмі рівень антистресових горонів. • Темний шоколад. Наіть невеличкий шматочок цих ласих ліків сприяє вироблення ендорфіну – морфоноподібної сполуки в організмі.
|