Ненасичені жирні кислоти.З них складається третина структури мозку. Якщо їх не вистачає, то наші "маленькі сірі клітинки" погано працюють, змушують нас депресувати і постійно про все забувати. Найкращі постачальники корисних жирних кислот: олія (оливкова, соєва, ріпакова, соняшникова, архісова), риба.
Вуглеводи.Це - енергетичне паливо для мозку. Ми отримуємо його з хліба, картоплі, макаронних виробів, коричневого цукру з тростини.
Протеїни. Це білки тваринного походження, які містять амінокислот, їх наш організм сам не виробляє. тому не відмовляйтеся яловичини й курятини. Існують і рослинні протеїни. Вони містятьс в рисі,сої, червоній квасолі
Вітаміни. На наш організм і психіку працюють всі вітаміни групи В. В1, наприклад, впливає на процес запамятовування; В2 відповідає за міцний зв'язок між клітинами мозку і нервовою системою На ці вітаміни багаті такі продукти: хліб з висівками, сир, горіхи, горох, гречка та інші.
Мінерали та мікроелементи. Найважливіші для мозк залізо та магній. До щоденного раціону включайте зелені яблука, болгарський перець, родзинку та курагу.
До речі, швидкість мислення стимулює відповідне вживання калію та кальцію. Тому в напружені дні їжте сир з помідорами (томати багаті на калій), а на роботу прихопіть жменьку родзинок.