30 червня.
Якщо погода дощова, то зима буде сніжною.
29 червня — Тихона.З цього часу перестає кувати зозуля, «бо мандрикою вдавилася».
25 червня - Онуфрія, Онопрія.День літнього сонцестояння. Це останній термін посівів гречки.До Онуфрія закінчували першу косовицю сіна.На Онопрія рясні роси - на добрий врожай.
24 червня - Варфоломія і Варвари. З цього часу починає коротшатидень. Варфоломій і Варвара дня украли, а до ночі доточили.
22 червня — Кирила.
Зацвіла липа - на тепле сонячне літо. Щедрим буде медозбір.
21 червня - Федір Літній, Федір СтрабілітЗа старих часів казали: "Федір Страбіліт грозами багатий", "Гроза на Федора - погано для сіна", "Грім вранці - не на добре: мужик сіно не забере, сіно згниє". Якщо під час грози чуються гуркоти грому - чекай затяжної негоди.
20 червня - ФедотЗа спостереженнями селян, цей день пророкував, який буде врожай жита. Якщо погода тепла, ясна, то врожай буде гарний, налив повний, зерно велике; якщо буде дощ - зерно буде погане, худе.Народ примітив: "Перед грозою ліс притихає", "Якщо грім довго гримить - негода надовго, а якщо він переходить із місця на місце - буде град і холод".
19 червня - ІларіонІз цього дня звичайно починається прополка льона, проса і інших хлібів. Тому казали: "Прийшов Іларіон - дурну траву з поля геть", "Осот та лобода - для посівів лихо".
18 червня — Дорофія.
Починаються найкоротші, горобині ночі. На сході сонця спостерігали за вітрами, якщо погода тепла і ясна - зерно буде велике.
У народі казали: "День Дорофія - ранок вечора мудріше". Якщо день на Дорофія ясний і теплий, то буде крупне зерно гречки. Починаються самі короткі ночі в році - "горобині". Вони протривають до 26 червня.
16 червня - Луки.
Придивлялися, звідки дме вітер, а півдня - яровим хороший ріст, з північ-ного заходу - до негоди, мокрого літа, зі сходу - на хвороби.Дощ увесь день - буде багато грибів.Якщо йтиме дощ, то вродять гриби.
14 червня.
Якщо в цей день іде дощ, то така погода буде до кінця місяця.
Сильні роси на Іванів день - до хорошого врожаю.
Якщо до цього дня земля сира, то буде врожай на хліби, суха - до неврожаю. Добре цвіте горобина - до врожаю льону. Якщо на горобині багато квітів - буде гарний урожай хліба.
Якщо в цей день буде дощ із градом, то 3 грудня - сніг із крупою.